Kostakurta zbulon “sekretin” e Barcelonës: Fusha është e çuditshme, atje lojtarët gabojnë pasimet elementare

| 16:25
SHPËRNDAJE
 

Barcelona do luajë kundër Napolit sot ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve. Takimi i parë në Itali përfundoi në barazim 1-1.

camp-nou-barcelona-fc-catalonia

Ish-mbrojtësi i Milanit, AleksandërF Kostakurta ka paralajmëruar Napolin se mund të përballen me një problem të veçantë dhe disi të çuditshëm në Barcelonë, që është fusha. Në një intervistë për “Il Matino”, Kostakurta u shpreh: “Fusha në “Camp Nou” është shumë e çuditshme. Bari atje është unik. Fusha është gjithmonë e lagur, çka e bën shumë të vështirë luajtjen aty për ato që nuk janë mësuar.

Njoh shumë lojtarë që kur shkojnë në “Camp Nou” gabojnë edhe pasimet më elementare. Është padyshim një fushë ndryshe nga të tjerat dhe mund të bëjë diferencën”, përfundoi Kostakurta.

PANORAMASPORT.AL

 

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.