Koronavirusi në Shqipëri/ Si i infektuan familjarët mbesa e djemtë e ardhur nga Italia, ja qytetet e reja që iu shtuan hartës

| 19:25
SHPËRNDAJE

Infektivi-Koronavirusi-ambulanca3

Nga 19 rastet e reja të konfirmuara me COVID-19 në Shqipëri, në 24 orët e fundit, katër qytetarë i përkasin tre qyteteve të reja që i janë shtuar hartës së përhapjes së koronavirusit në vendin tonë, konfirmoi ministria e Shëndetësisë sot.

Lezha me 1 qytetar të prekur, Berati me 1 qytetar dhe Hasi me dy qytetarë, janë qytetet e reja ku ka shpërthyer virusi.

harta e Shqipeirse rastet e prekura me 23 mars 123 te infektuar

Sakaq, mësohet se në tre qytete, janë bërë pikërisht të ardhurit nga Italia shkak për infektimin e të afërmve të tyre.

Në Korçë, mbesa e ardhur në daten 8 infekton gjysherit mbi 70 vjec, ne Vlore djali i ardhur ne daten 9 infekton prinderit mbi 60 vjec, ne Lushnje djali i ardhur ne daten 10 infekton dy prinderit mbi 74 vjec”, konfirmoi zv kryeministri Erion Braçe sot.

Sakaq, një punonjëse e Agjencisë së Kadastrës së Korçës është zbuluar si e infektuar nga virusi COVID-19, pasi një prej familjarëve të saj, pas egzaminimit rezultoi se ishte i prekur me koronavirus.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.