Koronavirusi, del nga spitali pacientja zero në Maqedoni

| 11:06
SHPËRNDAJE

Del nga spitali pacientja zero, ne Maqedoni.maqedoni Lajmin e ka dhene Ministria e Shëndetësisë, e cila informon se pacientja e parë në Maqedoni me virusin korona sot ka dale nga spitali dhe eshte derguar per vijim te kujdesit ne trajtim shtepiak. Ajo tashmë është testuar për herë të dytë, në përputhje me rekomandimet e OBSH-së dhe ka rezultuar negativ.

Gjendja e pacientëve tjerë është e qendrueshme, përfshi këtu edhe gjendja e pacientes e cila është me aparat të frymëmarrjes. Edhe 5 pacientët e tjerë që po kurohen në spitalin e Dibrës janë në gjendje të mirë shëndetësore. Për momentin priten rezultate për tre persona nga Dibra.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.