Koronavirusi/ Arrin në 104 numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

| 15:34
SHPËRNDAJE

Në Maqedoninë e Veriut u regjistruan edhe tri viktima nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi njoftoi të hënën për vdekjen e një gruaje të moshës 62-vjeçare nga Kumanova, të një burri nga Struga të moshës 59-vjeçare dhe të një tjetri të moshës 51-vjeçare nga Shkupi.

32FC9D54-484E-42B0-B2D9-1C0869555F12_w1023_r1_s

Të gjithë ata kanë ndërruar jetë në Klinikën Infektive në Shkup.

Me këto të dhëna, numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut arrin në 104.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, bëri thirrje për respektimin e masave kufizuese, si kusht i vetëm dhe i domosdoshëm për, siç tha, përballje të suksesshme me pandeminë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi edhe për 25 raste të reja të të infektuarve, që u identifikuan gjatë 24 orëve të fundit.

Prej tyre, më së shumti u regjistruan në Shkup – gjithsej 16 raste.

Numri i të shëruarve gjatë 24 orëve të fundit është tetë – shifër kjo më e ulët në krahasim me ditët e kaluara.

Që nga fillimi i pandemisë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,817 persona të infektuar; prej tyre 1,301 janë shëruar, 104 kanë vdekur, ndërsa 412 raste janë ende aktive.

Numri i testeve të kryera tash për tash qëndron në 21,722./ REL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.