Konfirmohen 15 raste të reja me COVID në Durrës/ Shumica kontakte të të prekurve, të tjerët…

| 12:00
SHPËRNDAJE
 

Jane konfirmuar 15 raste te reja me koronavirus ne qytetin e Durresit.infektivi5

Gazetari i “Panorama” raporton se sipas te dhenave nga testimet, rastet jane te shperndara ne lagje te ndryshme te qytetit bregdetar, duke shenuar keshte zgjerim te perhapjes ne territor.

Sipas sherbimit epidemiologjik, nje pjese e mire jane raste kontakti, nderkohe te tjeret nuk dihet ku jane infektuar.

Kujtojme se deri nje dite me pare Durrësi numeronte 256 raste aktive dhe ne total 20 viktima per shkak te koronavirusit.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.