Kompozitori Limoz Dizdari në gjendje të rëndë shëndetësore, bashkëshortja e tij rrëfen nga çfarë vuan: I shtruar te Sanatoriumi

May 10, 2022 | 11:54
SHPËRNDAJE

Kompozitori i njohur shqiptar Limoz Dizdari është në gjendje të rëndë shëndetësore.

limoz dizdari gruaja

Bashkëshortja e tij, Adriana Dizdari ka konfirmuar se kompozitori ndodhet tashmë i shtruar në spitalin e ‘Shefqet Ndroqi’, në Tiranë.

Ajo në një prononcim për Report tv, ka deklaruar se Limoz Dizdari është sëmurë për shkak të problemeve me mushkëritë.

Ndërkohë miqtë e tij publikuan orët e fundit postime në rrjetet sociale dhe fillimisht thanë se kompozitori ishte në spitalin e Durrësit, i intubuar.

© Panorama.al

Te lidhura