Kokaina rekord/ Klevis Balliu: Në cilin vend mund të kalojnë 613 kg pa aprovimin e qeverisë?

SHPËRNDAJE

Operacioni i kapjes së 613 kg kokainë nga policia e shtetit u quajt një sukses nga qeveria, por nuk mendon kështu opozita. Në emisionin “Ditë e Re” në Ora News, deputeti Klevis Balliu tha se e gjithë ajo sasi kokaine nuk mund të hynte në shqipëri pa garancinë e vet qeverisë.pd

Klevis Balliu: “Në cilin vend të botës mund të kalosh 613 kg kokainë pa aprovimin e qeverisë? Mbi të gjitha, ne të gjihtë e dimë, një personi narkotrafikant, që ka ato lloj sasish kokaine, nuk e merr kurrë guximin që, në një herë të parë të lëvizë 180 mln euro kokainë në një vend tjetër. Ka kaluar disa kile këtu, tani është siguruar dhe ka filluar me këto sasi. Do duhej bërë edhe transparenca se ku ikën këto 613 kg, se këta kanë thënë që do bëjmë vettingun në polici, ama kjo polici po i ruan ato 613kg”

Kjo sasi është më e madhja e kapur ndonjëherë në brigjet shqiptare

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDepresioni dhe ndikimi i regjimit ushqimor
Artikulli tjetërRriten më ngadalë? Më pak të aftë? 5 tipare të brezit të smartphone-ve

S'KA KOMENTE

Comments are closed.