Kokaina rekord në Durrës/ Grupet e fuqishme që e porositën, dyshohet se …

SHPËRNDAJE

Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u kap në Maminas të Durrësit mes datave 27-28 shkurt, dyshon grupi hetimor i çështjes ‘Kokaina” që po hetohet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Tiranë.

kokaina-durres

Ndërkohë që pjesa më e madhe e 613 kilogramëve kokainë kishte si treg kryesor kryeqytetin e Gjermanisë, Berlinin, shkruan Koha Ditore.

Udhëtimet e shpeshta (6 herë brenda muajit) të Donald Lushajt për në Kosovë me dy automjete të ndryshme ka çuar në dyshimet e grupit hetimor se një pjesë e kokainës do të dërgohej edhe në Zvicër, për të cilën porositës dyshohet se “janë disa grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës”.

Donald Lushaj dhe shoferi i kamionit që transportonte kontejnerin me banane ku ishte fshehur kokaina, Armando Pezaku, janë arrestuar nga policia.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKryemadhi flet për raportin me Bashën dhe Ramën: Aktualisht me kreun e PD-së...
Artikulli tjetërLubonja: Projekti i ri për Teatrin na imponohet me dhunë, ose është pastrim parash ose...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.