“Koha e shtetit shpëtimtar ka mbaruar”, a iu përgjigj Edi Rama, kritikave të ish-zëvendësit të tij, Erion Braçe për bujqësinë?

Jan 26, 2022 | 18:58
SHPËRNDAJE

GAZETA SHQIPTARE/ Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ishte dje mjaft kritik me qeverinë për çështjet e bujqësisë. “Hapni telefonat!”, përsëriti ai 3 herë në një videoselfie të postuar në rrjetet sociale.

rama

Braçe i bëri thirrje kryeministrit dhe ministrave që t’u përgjigjen eksportuesve dhe shqetësimeve të tyre. Duke qenë se është zgjedhur deputet në një vend si Divjaka, Braçe është gjithnjë i ndjeshëm për problemet e bujqësisë.

Në një videomesazh, Braçe theksoi se janë mijëra bujq që po vuajnë padrejtësinë që sipas tij po u behet me eksportet në Serbi.

Deputeti i PS theksoi se kamionët e tregtarëve shqiptarë po kthehen në kufi, pasi sipas tij analizat në Serbi dalin ndryshe nga laboratorët shqiptarë. Ai bëri thirrje për reciprocitet dhe tha se bujqësia nuk behet as me filma dhe as me foto, por duke iu përgjigjur shqetësimeve të tregtareve.

PERGJIGJA E RAMES

Përgjigja e kryeministrit ndaj ish-zëvendësit të tij nuk ka vonuar. Megjithëse pa e përmendur nominalisht, Rama tha se…

Vijon…LEXO ARTIKULLIN E PLOTË NË GAZETASHQIPTARE.AL (KLIKO KËTU)

© Panorama.al

Te lidhura