Klubi i njohur i Bundesligës 20 ndeshje pa fitore, shikoni çfarë bëjnë tifozët

| 23:00
SHPËRNDAJE
 

Shalke 04, një nga klubet më me histori në futbollin gjerman, është duke kaluar një moment tepër të vështirë. Plot 20 ndeshje pa fitore! Ky fakt ka “xhindosur” tifozët, të cilët pas barazimit 1-1 në shtëpi ndaj Unio Berlinit, nuk kanë duruar më.

Shalke

Afro 100 ultras të Shalkes kanë qenë jashtë stadiumit ditën e sotme, duke e rrethuar impiantin modern me synimin që të flisnin me futbollistët.

Në 4 javët e para të kampionatit Shalke ka regjistruar vetëm 1 pikë, duke mbajtur vendin e parafundit. Sfidën e radhës blutë do e luajnë në transfertë ndaj Dortmund.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.