Këta persona rrezikojnë shumë, ISHP nxjerr të dhënat dhe ju bën apel: Si të ruheni nga COVID-19

| 11:22
SHPËRNDAJE

Instituti i Shëndetit publik nënvizon edhe një herë kujdesin që duhet të kenë sidomos disa kategori të caktuara pasi janë më të rrezikuar se të tjerët nga COVID-19.

rrezikuarit issh

Më të rrezikuarit sipas ISHP janë personat me moshë mbi 65 vjec, me sëmundje të zemrës, sëmundje kronike të mushkërive, astmë e diabet, personat që kanë sistem imunitar të dobët dhe janë në trajtim për kancer.

Çfarë duhet të bëjnë ata për të shmangur infektimin me koronavirus?

Shmangni kontaktin e ngushtë me persona të tjerë
Shmangni vendet e populluara dhe qëndroni në shtëpi
Lani duart sa më shpesh.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.