Rama nxjerr videon, ja ç’thotë sot për mjekët e Urgjencës Kombëtare Mjekësore

0
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten dhe urimin per ndjekesit e tij ne Facebook me nje video nga puna e palodhur e mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit te banoreve pas permbytjeve.

“MIRËMËNGJES 😀 dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë🤝”- shkruan Rama. 

Kujtojme se vetem dy dite me pare, mjekët e shërbimit të Urgjencës në  Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” plotësuan një “Memo” ku paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBanori: Na panë sytë tmerr, por kur u kthyem në shtëpi pas përmbytjeve...
Artikulli tjetërLegalizimet, lista e 705 familjeve që marrin tapitë

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU