Rama nxjerr videon, ja ç’thotë sot për mjekët e Urgjencës Kombëtare Mjekësore

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten dhe urimin per ndjekesit e tij ne Facebook me nje video nga puna e palodhur e mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit te banoreve pas permbytjeve.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë?”- shkruan Rama. 

Kujtojme se vetem dy dite me pare, mjekët e shërbimit të Urgjencës në  Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” plotësuan një “Memo” ku paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.