Kërcënoi kryeministrin në Facebook, ja çfarë po ndodh me 59 vjeçarin

| 15:55
SHPËRNDAJE

zaev-696x387

Ministria e Brendshme do të ngrejë padi penale kundër M.S. 49 vjeçar nga Shkupi nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “ kërcënim të sigurisë”. 

“Mbrëmë pas një denoncimi për kër cënime serioze me jetë përmes rrjetit social Facebook, drejtuar kryeministrit Zoran Zaev, Sektori kompjuterik i MPB-së ka kryer bastisje në shtëpinë e M.S. pas çka janë konfiskuar mjete të lidhura me veprën penale, derisa personi në fjalë është prangosur.

Nga MPB-ja thanë se për rastin është njoftuar edhe prokurori publik.(INA)

Te lidhura

Subscribe


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.