“Kemi filluar ritestimin” – Drejtoresha e ISHP jep lajmin e mirë: Dy prej të infektuarve me COVID-19 rezultojnë negativë

| 22:01
SHPËRNDAJE

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico dha një lajm të mirë sot në “Real Story” në News24 se një tjetër i prekur nga koronavirusi është drejt shërimit pasi ka rezultuar negativ nga testet. Ky është pacienti i dytë që rezulton negativ pas ritestimit për COVID-19.

real-stori-fico-770x439

“Këtu ka një lajm të mirë sepse një nga gjërat që më bën optimiste është fakti se ne kemi filluar të ritestojmë, dy prej tyre kanë rezultuar të negativizuar. Nesër do vijojmë. Po rritet numri i testimeve tek ata që janë të prekur”, tha Fico.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.