Këmbimi valutor sot/ Sa blihet dhe shitet euro e dollari. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sep 14, 2022 | 8:49
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka pësuar një rritje sot. Në tregun e këmbimit valutor në Shqipëri, një dollar blihet me 115.8 dhe shitet me 117.8.

kembimi valutor

Rënia ka pësuar euro, e cila blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 117.5.

I pandryshuar është paundi britanike, i cili sot blihet me 134 lekë dhe shitet me 136. Ndërsa franga zvicerane blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 121.7.

© Panorama.al

Te lidhura