Këmbimi valutor për datën 30 Shtator/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sep 30, 2022 | 7:40
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të premte, 30 Shtator, me 119 lekë dhe është shitur me 120.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rënie të lehtë me ditët që lam pas.

KEMBIMI

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 116.8 lekë duke shënuar rekordet më të ulëta historike.

Rritje ka pësuar paundi britanik, i cili sot blihet me 129.7 lekë dhe shitet me 132.2 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka mbetur në të njëjtat nivele, ku blihet me 121 lekë dhe shitet me 122 lekë.

© Panorama.al

Te lidhura