Këmbimi valutor për datën 20 Shtator/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sep 20, 2022 | 7:28
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të martë, 20 Shtator me 116.2 lekë dhe është shitur me 117.2 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rritje të lehtë.

euro dollar

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë për të disatën ditë me radhë, duke treguar një farë qëndrueshmërie.

Rënia ka pësuar paundi britanik, i cili sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka shënuar sërish një rritje të lehtë, pasi blihet me 119. 8 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

© Panorama.al

Te lidhura