Këmbimi valutor/ Ja me sa shitet dhe blihet sot euro dhe dollari. Çfarë ndodh me monedhat e huaja

Aug 18, 2022 | 8:31
SHPËRNDAJE

Një dollar amerikan sot në tregun shqiptar blihet me 114.3 lekë, një rënie e lehtë krahasuar me një ditë më parë, ndërsa shitet me 115.7 lekë.

kembimi valutor

Ndërkohë euro mbetet e pandryshuar, duke u shitur me 116.8 lekë dhe blihet me 117.5.

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili sot në tregun e këmbimit valutor në Shqipëri shitet me 137.4 lekë dhe blihet me 139.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 119.8 lekë dhe shitet me 121 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura