Këmbimi valutor i datës 8 gusht/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja, çfarë ndodh me Euron dhe Dollarin

Aug 8, 2022 | 8:06
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë sot, 8 Gusht me 113.7 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me nje dite me pare. 

kembim 8 gusht

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.2 lekë dhe shitet me 117 lekë, duke mos pasur asnje ndryshim me dy ditet e fundit.

Po ashtu edhe Paundi britanik ka treguar qendrueshmeri. Ai sot blihet me 136.7 lekë dhe shitet me 138.1 lekë.

© Panorama.al

Te lidhura