Këmbimi valutor i datës 3 gusht/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja, çfarë ndodh me Euron dhe Dollarin

Aug 3, 2022 | 7:52
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë sot me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me nje dite me pare. 

kursi kembim

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.2 lekë dhe shitet me 117.1 lekë, duke shenuar nje rritje te lehte krahasuar me daten 2 gusht.

Ndersa Paundi britanik nuk ka pësuar shume ndryshime me nje dite me pare.

Ai sot blihet me 137.7 lekë dhe shitet me 139.3 lekë.

 

© Panorama.al

Te lidhura