Këmbimi valutor 16 mars/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Mar 16, 2023 | 7:45
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 107.7 lekë dhe do të shitet me 108.7 lekë.

valutat

Euro vazhdon të jetë në nivele të ulëta. Sot monedha evropiane do të blihet me 114.3 lekë dhe do të shitet me 115 lekë.

Franga zvicerane do blihet me 115.4 lekë dhe do shitet me 115 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 129.5 lekë dhe do shitet me 130.7 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura