Këmbimi valutor 15 mars/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Mar 15, 2023 | 7:54
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 106.2 lekë dhe shitet me 107 lekë.

euro dollar

Euro vazhdon të jetë në nivelet më të ulëta. Sot një euro do blihet me 114 lekë dhe do shitet me 114.6 lekë.

Franga zvicerane do blihet me 115.5 lekë dhe do shitet 116.5 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 128.6 lekë dhe do shitet me 130 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura