Këmbimi valutor 12 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sep 12, 2023 | 7:42
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 98.9 lekë dhe do të shitet me 100.2 lekë.

kembimi

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106.3 lekë dhe do shitet me 107.1, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.2 lekë dhe do shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 123 lekë dhe do shitet me 124.4 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura