Katër shqiptarët arrestohen me qindra mijëra paund e sasi të mëdha kokaine. Kush janë ata (emrat)

| 23:28
SHPËRNDAJE

Katër anëtarë të dyshuar të një grupi të krimit të organizuar shqiptar janë akuzuar për pastrim parash dhe vepra të furnizimit të drogës pasi u kapën me 340,000 £ dhe kokainë me vlerë 400,000 paund.

Drugs_seizure_13_Jan_2013

Oficerët nga Partneriteti i Krimit të Organizuar, një njësi e përbashkët NCA dhe Shërbimi i Policisë Metropolitane, arrestuan burrat të mërkurën në Londër dhe Essex.

Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç, u arrestuan nga oficerët në Cambridge, nën dyshimin për pastrim parash pasi oficerët gjetën një çantë që përmbante afërsisht 100,000 £ para të gatshme.

Policia arrestoi edhe një burrë tjetër, Florian Meshi, 22 vjeç, për shkelje të imigracionit dhe furnizimit me drogë ndërsa kërkonte pronën ku qëndronte Dauti në Trotwood, ku u sekuestruan 140,000 £ më shumë para dhe një agjent prerës për kokainën.

Një kontroll në adresën e Meshit u krye kur oficerët arrestuan një burrë të katërt, Azem Gashi, 26 vjeç, për vepra penale të drogës pasi katër kilogramë kokainë u gjetën në pronë, së bashku me rreth 100,000 £ në para.

Të katër burrat u akuzuan mbrëmë në Stacionin Policor dhe u paraqitën në Gjykatën e Magjistraturës Uxbridge sot ku u caktua paraburgimi deri në paraqitjen e tyre të radhës në Gjykatën e Isleworth më 12 shkurt.

Menaxheri i Operacioneve të OCP, Matt McMillan tha: “Këto ishin sekuestro të mëdha parash, me aftësinë për të shkaktuar goditje serioze të krimit të rëndë dhe të organizuar.”

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.