Kategoria e Dytë/ Flamurtari dhe Luftëtari në të njëjtin grup, Elbasani e Oriku përfundojnë në veri. Ja ndarja e plotë

Sep 3, 2021 | 15:22
SHPËRNDAJE

Federata Shqiptare e Futbollit ka zbuluar ditën e sotme edhe ndarjen e grupeve në Kategorinë e Dytë, ku këtë sezon, si asnjëherë më parë, do të militojnë emra të mëdhenj të futbollit shqiptar, si Flamurtari, Elbasani dhe Luftëtari.

kategoria_dyte_cover

Të dy grupet A dhe B do të jenë të përbëra nga 12 skuadra. Flamurtari dhe Luftëtari do të jenë pjesë e grupit të jugut (atij B), ndërkohë që Oriku dhe Elbasani kanë përfunduar në veri, (grupi A). Vlen të theksohet fakti se në grupin B ka kaluar edhe Sopoti i Librazhit, që për disa sezone militoi në grupin A. Për më tepër shikoni ndarjet e plota të të dyja grupeve.

GRUPI A:

Elbasani

Oriku

Shënkolli

Iliria

Internacional Tirana

Ada

Veleçiku

Klosi

Gramshi

Luzi

Bulqiza

GRUPI B

Flamurtari

Luftëtari

Devolli

Labëria

Sopoti

Memaliaj

Tepelena

Këlcyra

Albpetroli

Gramozi

Naftëtari

Përmeti

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura