Karantinimi iu kthye në tragjedi/ Pas nënës gjendet edhe trupi i vdekur i 8-vjeçarit. Si humbi jetën mbesa e kandidatit të vrarë për president dhe djali i saj

| 10:33
SHPËRNDAJE

Është gjetur edhe trupi i vdekur 8-vjeçarit Gideon McKean, pasi ekipet e kërkimit gjetën trupin e nënës së tij.

Trupi i nipit të kanditatit të vrarë për presidenti Robert F. Kennedy u gjet pasditen e së mërkurës.

Ata e gjetën trupin rreth 8 metra nën ujë dhe 3.7 km në jug të banesës së gjyshes së tij në Shady Side, Maryland.

Trupi i vogëlushit ishte rreth 610 metra larg vendit ku u gjet nëna e tij Maeve Kennedy Toënsend McKean, 41 vjeç, të hënën.

Të dy u zhdukën një javë më parë, mbrëmjen e së enjtes së kaluar. Ata ishin karantinuar në shtëpinë e nënës së McKean në Gjirin Chesapeake. Ata po luanin jashtë dhe njëri prej tyre hodhi një top në ujë, tha bashkëshorti i saj David McKean.

“Ata u futën në kanoe me synim për të kapur topin. Por era e shty kanoen,’- tha ai.

McKean ishte mbesa e ish-prokurorit të përgjithshëm dhe senatorit amerikan Robert F. Kennedy.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.