Kaos te Skënderbeu, Fakiç kundër Dajës: Kam besuar se kapiteni…

SHPËRNDAJE

Haris Fakiç me një postim në rrjetin social “Facebook” ka thumbuar trajnerin Daja. Ky i fundit është tashmë i zyrtarizuar te Flamurtari. Ky vendim nuk është pritur mirë nga drejtuesit korçarë. Fakiç ka postuar një foto ku shkruhet “ Për një kohë të gjatë kam besuar se kur anija mbytet, kapiteni qëndron deri në fund”, duke i dhënë një mesazh Dajës që i “braktisi” në një moment të vvështirë. Skënderbeu pret vendimin e KAS-it për dënimin 10 vjeçar që ka marrë.

fakic

Duket qartë që raportet janë prishur prej ditësh mes palëve, por drejtori sportiv i korçarëve para çdo ndeshje, madje edhe në finalen e Kupës ndaj Laçit, prononcohej me shumë pathos për vazhdimësinë në Champions. Tani është momenti që Fakiç & CO t’u kërkojnë ndjesë tifozëve korçarë, të cilët do të shikojnë Kukësin në Champions dhe jo Skënderbeun.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.