VIDEO- Kandidatët për deputetë/ Këta janë emrat në 12 qarqet që do të jenë krye të listës së Partisë Socialiste

Mar 8, 2021 | 19:12
SHPËRNDAJE

Në 12 qarqet e Shqipërisë, Partia Socialiste ka vendosur që në krye të listës të jenë gra përveç Dibrës dhe Fierit.

Në një pjesë të këtyre qarqeve janë emra të rinj në Partinë Socialiste.

Ndërkohë, Erion Braçe, i cili mban aktualisht postin e zv/kryeministrit dhe një nga figura më jetëgjata në këtë parti do të drejtojë qarkun e Fierit.

Prezantimet e emrave janë bërë nga vetë kryeministri Edi Rama nga selia e Partisë Socialiste.

Lista e emrave në krye të listës sipas qarqeve:

Edona Bilali – Shkodër

Pranvera Resulaj- Vlorë

Greta Duraku- Kukës

Eni Zake- Korçë

Lavdrim Krashi – Dibër

Hatixhe Konomi- Berat

Najada Çomo/ Luljeta Bozo – Tiranë

Erion Braçe – Fier

Evis Kushi – Elbasan

Mirela Kumbaro – Gjirokastër
Bledi Çuçi- i dyti në Gjirokastër

Lindita Nikolla – Kurbin

Milva Ikonomi – Durrës (Krujë)

VIJON….

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.