Kamza blindon portën, akord me ish-portierin e Juventusit (Video)

SHPËRNDAJE

Goditje të fuqishme në këto orë të fundit të merkatos, teksa Kamza ka arritur akordin me ish-portierin e Juventusit, Mario Kirev.

kirev

29-vjeçari do të mbërrijë nesër për të firmosur me skuadrën e Bledar Devollit, duke blinduar kështu portën së bashku me Avdylin. Transferimi i portierit u bë i mundur falë menaxherit të njohur, Kostandin Grillo.

Kirev në të kaluarën ka qenë pjesë e Slavias së Sovias, Juventusit, Grasshoperist, Thun, Poli Timishoara, Otl Slatina, Slavia Sofia dhe Nea Selamina.

img1304330476_6122

Gardiani së fundmi është aktivizuar në kampionatin qipriot ku ka luajtur 9 takime. Në të kaluarën 29-vjeçari ka qenë pjesë edhe e 21-vjeçarëve të Bullgarisë, ndërsa tani do të veshë fanellën e Kamzës.

PANORAMA SPORT

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakShkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Ministrat e BE të shqetësuar: Mund të destabilizohet Ballkani
Artikulli tjetërShqipëria luan në “Elbasan Arena” përballë Izraelit, Cana u bën apel tifozëve që të…

S'KA KOMENTE

Comments are closed.