“Kam ende nevojë për ju”, apeli prekës i 9-vjeçarit nga Kukësi për ndihmë. I prekur nga sëmundja e rrallë

| 15:13
SHPËRNDAJE

elio nevoje

Ka nevojë për ndihmë djali i vogël vetëm 9 vjeç që shihni në foto, pasi për shkak të një sëmundje të rrallë që e ka prekur i duhet një ndërhyrje për transplantin e palces kurrizore në Gjermani.

Ai quhet Elio Rexhmati. Vogëlushi nga Kukësi duhet të mbledhë 224 mijë euro, ndaj nevoja për ndihmën e secilit është imediate.

“Jam Elio, falenderoj cdo shqiptar që po më ndihmon të shërohem. Jo vetëm që jam bërë fëmija më i famshëm por kam mbledhur 80 mijë euro. Kam ende nevojë për ju që të dal nga këtu”, thotë vogëlushi.


View this post on Instagram

Faleminderit nga zemra

A post shared by Elio Rexhmati (@elio9rexhmati) on

Thirrjes për ndihmë për Elion i janë bashkuar edhe shumë personazhe publikë.

22df8da5-d76f-4167-8923-10cabf914aee-1-696x783

ELIO REXHMATI, 9-vjecari nga Kukesi eshte diagnostikuar me LINFOM MALINJE B-NHL. Ka nevoje urgjente per transplantin e palces kurrizore, ne Gjermani. Shuma urgjente qe duhet mbledhur eshte 224,000,00 €. Familja e ELIOS ju lutet te kontribuoni ne llogarite e meposhtme: Mbajtesi i llogarise: Rexhmati Xhevdet BasriNumri i llogarise ne lek:AL84209110810000108992930001 Numri i llogarise ne Euro: AL51209110810000088992940102 IBAN: FEFAALTR Albania, Tirane, Bulevardi Blu nr 42, Kamez.Emri i Bankes: PRO CREDIT BANK TEL: 0699188277 TEL: 004915229183505 Linku i Gofundme ne bion e @elio9rexhmati https://www.gofundme.com/f/1wckxun5ao?utm_source=facebook

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.