Ka probleme te Juventus, nëse vjen Ronaldo do të largohet…

SHPËRNDAJE

Kristiano Ronaldo është shumë afër lëvizjes së madhe në drejtim të Juventusit. Ai do të lëri Madrdin pas 9 viteve ku ka shënuar shumë gola dhe ka fituar 4 Liga të Kampionëve. Por ardhja e tij në Torino do të jetë në problem për Gonazalo Higuain i cili nuk e do Ronaldon në ekip.

Higuan-Juventus-640x300

Kujtojmë se Ronaldo dhe Higuain kanë luajtur së bashku te Reali i Madridit por ishte portugezi ai që donte të luante përkrah Benzemas dhe jo argjentinasit. Kështu Gonzalo Higuain është mund të jetë duke i dhënë një ultimatum Juventusit se nëse vjen Ronaldo ai do të largohet.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.