“Ka hequr dorë nga festat e shfrenuara me alkool”/ Media britanike: Si e festoi 32-vjetorin Rita Ora! Nga pushimet ne Alpe me 22 mijë paund nata, tek darka familjare

Nov 29, 2022 | 19:33
SHPËRNDAJE

Për shumë vite me radhë, mediat britanike e kanë cilësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Rita Orën si “mbretëreshën” e festave të shfrenuara me alkool, sidomos në ditëlindjen e saj.

ritaora

Por ky vit ka qenë shumë ndryshe për Rita Orën. Më 26 nëntor, ajo mbushi 32 vjeçe, teksa në rrjete sociale nuk ishte aktive.

“The Sun” shkruan se Rita Ora organizoi një festë intime në shtëpinë e saj në Londër për 32-vjetorin e saj.

Më pas, ajo sëbashku me familjarë dhe miq të ngushtë, shkuan për të ndjekur një koncert të grupit muzikor të Fontaines D.C.

“Për ditëlindjen e saj këtë vit ajo kishte një darkë për familjen dhe miqtë e ngushtë në shtëpinë e saj përpara se të shkonte në një koncert” – thotë një person (i paidentifikuar) për median britanike.

Nuk preferon më festat e shfrenuara, por kjo nuk mund të thuhet për shpenzimet e saj. Në fakt, sipas medias britanike, Rita Ora u nis në për pushime njëjavore në alpet e Francës në disa shtëpiza druri me pamje nga Mont Blank.

Vetëm një natë në këto shtëpiza druri kushton 22 mijë paund. Gjatë 12 muajve të fundit, Rita ka arritur një sërë marrëveshjesh të profilit të lartë, duke përfshirë rolin e Mbretëreshës së Zemrave në serinë e ardhshme të DisneyPlus, The Pocketëatch.

Ajo gjithashtu kishte nënshkruar një marrëveshje të re rekord me BMG, e cila i lejon asaj pronësinë e plotë të të gjithë zotërinjve të saj të ecë përpara.

Këngëtarja me origjinë shqiptare ka përfunduar punën në albumin e saj të tretë – i pari që nga Phoenix i vitit 2018, i cili arriti kulmin në vendin e 11-të në top listat në Mbretërinë e Bashkuar dhe i dha asaj pesë këngët më të mira në 10.

ritaora3 ritaora2 ritaora1

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura