Johnny Depp dhe Kate Moss do të rikthehen bashkë? Ja çfarë kanë vënë re fansat gjatë dëshmisë së modeles

May 27, 2022 | 17:52
SHPËRNDAJE

PANORAMA PLUS/ Dëshmia e modeles Kate Moss në gjyqin për shpifje mes Johnny Depp dhe Amber Heard, ka risjellë në vëmendjen e fansave romancën e tyre të viteve ’90.

Supermodelja, e cila ishte në lidhje me Depp-in midis viteve 1994 dhe 1997, ishte dëshmitare për ish-të dashurin e saj, dhe fansat reaguan menjëherë në mediat sociale duke spekuluar se yjet do të rindezin lidhjen e tyre të dikurshme të dashurisë.

“Pse Kate Moss ka vendosur të dëshmojë? A e do ende Johnny-n? Shpresoj dhe mendoj kështu”, postoi një ndjekës krahas hashtagut #JusticeForJohnnyDepp në Twitter.

“Shpresoj që pasi të përfundojë kjo, Johnny të kuptojë se Kate ishte ajo që u martua si partnere e jetës. Shpresoj që ai ta telefonojë dhe ta kërkojë të dalin për darkë,” deklaroi një tjetër fans i guximshëm.

Akualisht besohet që aktori të jetë beqar, megjithëse Moss është në një lidhje gjashtëvjeçare me fotografin gjerman Konti Nikolai von Bismarck.

Pavarësisht statusit të marrëdhënies së supermodeles, mediat sociale u zmbrapsën për paraqitjen e saj në gjyq, ku shumë njerëz që thanë se Depp dukej i kënaqur kur ajo u shfaq përmes videos për të dëshmuar në gjyq.

“Buzëqeshja e Johnnyt kur Kate u shfaq në ekran? Më mirë të bëheni sërish bashkë, sepse është kaq bukur”, shkroi një tjetër.

Ndërkohë, një tjetër pyeti : “A mund të flasim për mënyrën sesi fytyra e Johnny u ndez pasi pa fytyrën e saj në ekran?”

Depp aktualisht është duke paditur ish-bashkëshorten Amber Heard për shpifje në lidhje me  një shkrim të Washington Post të vitit 2018  që aktorja shkroi, në të cilin ajo tha se ishte viktimë e dhunës seksuale.

Në fillim të këtij muaji, ndërsa ishte në tribunë në gjyqin për shpifje në Virxhinia, Heard iu referua thashethemeve se Depp e shtyu Mossin poshtë shkallëve në një udhëtim në Xhamajka. Fjalët e Heard nxitën avokatët e Depp-it t’i bënin thirrje Moss-it të ishte një dëshmitare kundërshtimi.

“Ai kurrë nuk më shtyu, nuk më goditi apo më hodhi poshtë ndonjë shkallë”, dëshmoi Moss gjatë paraqitjes së saj të shkurtër të mërkurën.

Duke folur nga Gloucester, Moss tregoi për juristët se ajo kishte lënë dhomën e saj të hotelit në resortin GoldenEye në Xhamajka gjatë një stuhie shiu kur ajo ra nga një shkallë dhe pësoi një lëndim.

“Johnny ishte larguar nga dhoma para se unë, dhe kishte pasur një stuhi shiu. Dhe ndërsa dola nga dhoma, rrëshqita poshtë shkallëve dhe lëndova shpinën time”, tha ajo.

“Unë bërtita sepse nuk e dija se çfarë më ndodhi dhe kisha dhimbje,” dëshmoi Moss. “Dhe [Depp] u kthye me vrap për të më ndihmuar dhe më çoi në dhomën time dhe më mori kujdes mjekësor.”

Moss ishte 20 vjeç kur u takua me Depp , i cili atëherë ishte 31 vjeç. Dyshja e famshme u takuan mes viteve 1994 dhe 1997. Pavarësisht ndarjes, të cilën Moss e përshkroi në një…

VIJONI LEXIMIN E ARTIKULLIT TE PLOTE NE FAQEN E PANORAMA PLUS

© Panorama.al

Te lidhura