Jeta përtej politikës e Blerina Gjylametit, raporti me të birin,ja pse ai donte të bëhej ministër

SHPËRNDAJE

Që prej vitit 2013-të Blerina Gjylameti është deputete në Kuvendin e Shqipërisë. E rikonfirmuar edhe në këtë legjislaturë Gjylameti ka një karrierë të pasur me përfshirje dhe angazhime politike sidomos në dobi të të drejtave të grave dhe barazisë gjinore.

Sfidat dhe sakrificat në politikë nuk kanë qenë të pakta, por ndoshta më e madhja ndër to ka qenë menaxhimi i kohës për të mos munguar edhe në familje. Ajo është nënë e Joelit 9-vjeçar, i cili kishte vetëm dhjetë ditë që kishte ardhur në jetë kur deputetja nisi angazhimin e saj publik në politikë.

lajmi i plote ne panorama plus:

http://www.panorama.com.al/panoramaplus/jeta-pertej-politikes-e-blerina-gjylametit-raporti-me-te-birinja-pse-ai-donte-te-behej-minister/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBie në kontakt me rrymën, vdes gjatë punës një 31 vjeçar
Artikulli tjetërPrefektit të Gjirokastrës i gjejnë "kleçkën" e parë, "u emërua për të mbyllur gojën..."

S'KA KOMENTE

Comments are closed.