“Jemi me Bashën”- Demokratët e Krujës: Populli votoi masivisht për ndryshim, por ndikoi krimi dhe shitblerja e votës që dëmtuan zgjedhjet

May 1, 2021 | 17:15
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike, Dega Krujë ka reaguar në lidhje me kritikat në adresë të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, ku disa kërkojnë edhe largimin e tij nga drejtim i partise.Selia-e-PD-

Demokratët e Krujës theksojnë se janë me Bashën, duke shtuar se populli votoi masivisht për ndryshimin, por pati ndikim krimi e shitblerja e votës, që dëmtuan zgjedhjet.

Postimi i PD së Krujës:

Të nderuar,

Ne si Parti Demokratike Dega Krujë shprehim mbështetjen maksimale për Kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë Z. Lulzim Basha.

Partia Demokratike u paraqit në zgjedhjet e 25 Prillit me një program e platformë të qartë në ndihmë të qytetarëve në ndryshim nga partia në pushtet e cila e kaloi të gjithë fushatën me tallje e fyerje për qytetarët.

Populli votoi masivisht për ndryshim por ndikimi i grupeve kriminale dhe shitblerja e votës e dëmtuan proçesin zgjedhor.

Ju falenderojmë të gjithëve për mbështetjen që na jepni çdo ditë dhe ju premtojmë se nuk do të reshtim kurrë në betejën tonë për Demokraci.

© Panorama.al

Te lidhura