‘Jemi çorientuar, është e vërtetë që do qeverisësh me PD?’, Rama i tregon 2 gishtat dhe përgjigjet…

| 18:00
SHPËRNDAJE
 

Nderkohë që fushata është në kulm, qytetarë të shqetësuar pyesin kryeministrin të tregojë të vërtetën nëse do të bashkëqeverise me PD-në, pas zgjedhjeve, apo jo.

Replikat 

Komentuesi: Populli eshte corientuar me friken e bashkeqeverisjes me pd zt rama eshte e vertee?

Rama: Popullin lere ne punen e tij se populli nuk coroditet, ti voto nr.dhe je ne rregull.

rama1

Komentuesi: Ndegjova dje ne Elbasan z. Basha. Ai ju akuzon per vende pune te pahapura, per biznese qe vetem jane mbyllur etj. Kam pershtypjen dhe dijen qe nuk eshte keshtu. Ju lutem sqaroni popullin me dokumeta zyrtare si eshte e verteta.

Rama; Po pse cfare eshte populli, budalla qe degjon Lulin?

 

‘Pse s’e kap your camera shumicën që s’ka bukë’, Rama: S’e kap sepse…

Ka mjaftuar postimi i radhës nga kryeministri Rama për të tjera replika mes tij dhe ndjekësve në rrjeton social Facebook. Shumë ironizojnë me pasionin e Ramës për postimin e videove të bëra nga ai vetë me përcaktimin ‘my camera’.

Video e radhës eshte ajo e parkut te Divjakes. Por komentuesit ironizojnë duke i kujtuar se duhet të marrë edhe ata që s’kanë bukë të hanë, të tjerë se ben mirë që ka zbuluar pasionin e kameramanit se pas zgjedhjeve mund të fitojë lekë nëpër dasma.

REPLIKAT 

KOmentuesi: po ate shumicen e njerezve qe jane pa pune dhe nuk dine cfar te hane per darke pse nuk e kap your camera

Rama: Ate shumicen qe nuk ka te haje nuk e kap my camera Drini, sepse eshte ne mendjen tende

Komentuesi: si piktor je i deshtuar ben mir qe ke filluar merresh me kamerat se pas 25 qershorit do ngelesh pa pun.te pakten kap ndonj dasem per ver

Rama: Vjanko, shkollohu se jeta eshte me e gjate se fushata dhe do besh si do besh, do shkosh ne shume dasma e do kalosh shume qershore, deri kur ta kuptosh, nese ndonjehere do ta kuptosh, qe jeta nuk eshte aritmetikee ke bere

Komentuesi SHqiprine fushe me lule shoku Edvin , na ka zili gjithe bota , dezertoret dhe tradhetaret e atdheut qe kerkuan azil ekonomik ne gjithe Europen gjate 4 viteve te qeverisjes tende te mbrekullushme duhen denuar rende , ne burg e kane vendin te gjithe ata qe nuk kane pare gje akoma ,te na rrosh sa malet o shoku Edvin

Rama: I gjori ti, te rrofte macoku dhe kartmonedhat ne fotografi, se mendjen e paske kulaç ne hi

1

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.