Java amerikane në Tiranë/ Bandat e dy ushtrive perfomojnë në qendër të kryeqytetit

May 19, 2022 | 21:29
SHPËRNDAJE

Në kuadër të Javës Amerikane në kryeqytet janë zhvilluar aktivitete të shumta. Fillimisht ka qenë banda frymore e SHBA në sheshin “Skënderbej” e cila ka luajtur himnin shqiptar dhe atë amerikan.

krah

Të pranishëm në këtë aktivitet kanë qenë të pranishëm kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ministrja e Kulturës, Elva Margariti, por edhe zyrtarë të tjerë.

Ndërkaq në mbrëmja ka vijuar me muzikë dhe këngë nga bandat e dy ushtrive.

Deri në datën 21 maj, ambasada amerikane do organizoje një sërë aktivitetesh në Tiranë dhe Shkodër  ku përfshihet muzika rrok nga banda e forcave ajrore amerikane, shfaqje filmash dhe degustime me ushqime.

© Panorama.al

Te lidhura