Janë përballur 27 herë në Superiore, ja statistikat pikante të sfidës Vllaznia-Kukësi

Mar 8, 2021 | 15:08
SHPËRNDAJE

* Kukësi dhe Vllaznia kanë luajtur 27 ndeshje në Superiore mes tyre. Verilindorët kanë 13 fitore, 8 ndeshje kanë përfunduar në barazim, ndërsa në 6 takime kanë triumfuar shkodranët.

Vllaznia-Kukesi

* Golavarazhi në ndeshjet e vlefshme për kampionatin është 33-24 në favor të Kukësit.

* Skuadrat janë përballur dy herë edhe për Kupën e Shqipërisë, pikërisht në shkurt të vitit 2015, kur Kukësi është kualifikuar pas fitores 0-2 në Shkodër dhe barazimit 0-0 në “Zeqir Ymeri”.

* Humbjen e parë për këtë kampionat Vllaznia e ka pësuar pikërisht në fazën e parë ndaj Kukësit. Verilindorët fituan 2-4 në “Loro Boriçi”, teksa takimi është zhvilluar më 29 nëntor.

* Kukësi ka në përbërje dy sulmues si Patrik Eze dhe Agim Ibraimi, që kryesojnë listën e golashënuesve me nga 10 gola secili, ndërsa ndjek vlonjati i kuqebluve, Ardit Hoxhaj me 8 gola.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/