Emri/ “Jam rumun”- Si u tradhtua i riu shqiptar pas arrestimit nga policia britanike me kokainë

| 21:49
SHPËRNDAJE

Një tregtar adoleshent i drogës i cili gënjeu për identifikimin e tij pasi u ndalua nga oficerët në Swanley është dënuar me 18 muaj burg në një institucion të ri dënimi.

223877312.jpg.gallery

Namik Hysa, 18 vjeç, u pa “duke vozitur në mënyrë të çrregullt” në rrugën e vjetër në Maidstone kur patrullat e ndaluan atë më 1 korrik. Kur u ndalua, Hysa tregoi një leje drejtimi rumune.

Ai u përpoq të ikte para se të gjendej nën zotërimin e 20 qeseve me pluhur të bardhë dhe para në vlerë gati 200 paund.

Pasi u mor në paraburgim, Hysa këmbënguli se ishte burri rumun në licencën e dhënë.

Policia mësoi për prejardhjen e tij shqiptare kur një përkthyes u thirr për të ndihmuar.

Ai u shpall fajtor për posedimin e kokainës, drejtimin e mjetit pa siguracion dhe një dokument të rremë identifikimi.

Konstabilisti Bob Fursey tha: “Dënimi i Namik Hysa është një shembull tjetër se sa efektivë vazhdojnë të jenë oficerët tanë, në identifikimin dhe trajtimin e atyre që përpiqen të shesin drogë brenda komuniteteve tona”.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.