Iu dëmtuan shtëpitë nga tërmeti, Rama publikon videon nga punimet në bllokun e pallateve në Kavajë: Për disa javë hapen dyert për 359 familje

Oct 25, 2021 | 8:23
SHPËRNDAJE

ediramapallatet

Për disa javë përfundojnë punimet në një bllok pallatesh në Kavajë ku do të hyjnë 359 familje, shtëpitë e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama i cili ka publikuar një videon në Facebook nga punimet në bllokun e pallateve.

“Mirë mëngjes! Dhe me bllokun e ri të banimit në Kavajë, ku për disa javë do të hapen dyert për 359 familje që humbën shtëpitë nga tërmeti, ju uroj një javë të mbarë”, shprehet Rama.

© Panorama.al

Te lidhura