Ishin kthyer nga Italia, çifti nga Dibra rezulton pozitiv ndaj koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

| 19:54
SHPËRNDAJE

Janë konfirmuar raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ku një çift kanë rezultuar pozitivë pasditen e sotme pas testeve të kryera, duke  e çuar numrin e të prekurve në vendin fqinj në 3.

Bëhet fjalë për një çift bashkëshortor nga Dibra e Madhe në Maqedoninë e Veriut, të cilët para disa ditësh janë kthyer nga Italia.

spitali-shetëror

Lidhur me rastin në fjalë do të informojë vet ministri i Shëndetësisë së Maqedoninsë së Veriut, Venko Filipçe në një konferencën për shtyp që pritet rreth orës 19:30.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.