Ish-sulmuesi i Kombëtares i përvishet Finos: Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

SHPËRNDAJE

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se si Fino përfundoi kandidat për kreun e federatës. Ja statusi i tij i plotë:

17098409_1786164004742407_72507773779278524_n

“FSHF dhe testi edvinist

Gazi mashtroi Olsin, Olsi i fryu ne vesh te vellait dhe ky hodhi ne ring Baçin – kjo eshte njera ane e medaljes.

Ana tjeter eshte provokimi kryeministror ndaj biznesit te lidhur me futbollin dhe sidomos testimi i koduar qe Edi do qe ti bej “besnikeve” te vet bashkiake.

Futbolli, si nje nder simbolet e pakta qe eshte ne gjendje te dali jashte kontureve shteterore dhe te ngrej peshe shqiptaret kudo qe jane po sfidohet nga nje xhumaxhuxh politikisht i telekomanduar qe lidhjen me boten e sportit e argumenton me te qenit tifoz!

Mbas nje muaji do te perjetojme momentin kur “besniket” do ja dredhin, kur sipermarrja sportive do te tregoj dinjitet, kur faktoret votues do te demonstrojne pavaresi, kur dorashkes politike futbolli duhet ti pergjigjet me peshqirin e knockout-it te hedhur drejt topolakut te genjyer e te perdorur edvinisht.”

luci

Te lidhura

 

Artikulli paraprakFotot/ Kërkon punë në Call Center në Tiranë, shtanget nga kërkesa: 800 euro vetëm nëse...
Artikulli tjetërZhgënjen Flamurtari, humb miqësoren e parë në tokën turke

4 KOMENTET

 1. Ne fakt ti ke te drejte po edhe Armand Duka 20 vjet ne krye te sportit ska bythe te rrije. A thua qe sporti rrotullohet vetem rreth klanit te zemunit. Nuk ka tjeter keshtu. Dhe pastaj qaheni s;ju bie pika bashke me Armandin e Agronin qe nuk u ngopen.

 2. Po ky Duka i krimit zoteri, a nuk po te duket si pjese e krimit dhe korrupsionit qe ka kaq e kaq vite qe drejton futbollin shqiptar. Po nese eshte dikush i perzier me krimin apo me korrup[sionin, Duka eshte zoteri, por mesa duket te paska dhene ndonjehere ndonje kocke per ta lepire dhe ndaj te duket normale te jete Duka dhe anormale te vije dikush tjeter, qofte Fino apo kushdo tjeter, kjo pjese mua sme intereson. Por mesa nigjova mbreme Finon, ai ben mire qe jua çjerr masken, pavarsisht tjerave.

 3. Dritan,do te bej nje pyetje:
  Pse ka te drejte Luci ne ato qe thote? Ke ndonje info apo thjesht e thua duke marre te mireqene cdo deklarate te njerezve qe flasin me kete rast.
  Une do te thoja qe nese Luci ka ndonje mendje,le te dali dhe te kandidoje sepse une do jem i pari qe do perdor gjithe forcen time qe njerezit qe kane te drejte vote te votojne per te.
  Pse nisen nga pesha dhe gjatesia per te shfryre marazin e grumbulluar nder vite per jjerezit qe ne fund te fundit shprehin nj deshire te tyre per te miren e futbollit.
  Lidhje te shkurtra mund te gjejme per te gjithe kandidatet,po deshet edhe per Duken.
  Une mendoj se eshte ne te mire te futbollit tone qe disa gjera duhet te ndryshojne.
  le te fillojne me drejtuesin e FSHF!

 4. Turp Te keni qe Shani njerez Te nderuar Te biznesit. Ata mbajne me buke shume familje shqipetare Duke qene Te punesuar ne bizneset e tyre. Po ju nuk doni biznesmena se jeni komunista qe I Kane pasur Hale NE sy bizneset Shqipetare. Ju doni politikane hajduta dhe sharlatane qe nuk duken kembet. Jazek ju qofte

Comments are closed.