Ish-Presidenti Nishani vizitë në Pekin, prezanton kulturën shqiptare

SHPËRNDAJE

Ish-Presidenti Bujar Nishani ndodhet në Pekin, ku ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Shkenca, Kultura, Komunikimi mes popujve, Vlera të Përbashkëta”.

Nishani

Gjatë fjalës së tij, ish kreu i shtetit ka prezantuar traditat dhe trashëgiminë njerëzore dhe kulturore të Shqipërisë.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak6 pasiguritë e meshkujve, shumicën e të cilave gratë nuk i dinë
Artikulli tjetër“Ishte nata e fundit që e shihja”/ Mirvjen Kaceli: Kur e mora vesh se ma pushkatuan babain... nuk e njihja fjalën ekzekutim

S'KA KOMENTE

Comments are closed.