Ish-Presidenti amerikan shtrohet në spital

| 12:13
SHPËRNDAJE

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jimmy Carter 95 vjeç është shtruar në spital në Atlanta. Shkak për këtë janë bërë problemet shëndetësore që Carter ka pasur herë pas here.

Ai madje do t’i nënshtrohet një operacioni të vështirë për të normalizuar presionin e gjakut në tru.

Jimmy Carter është presidenti i 39-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në rradhët e demokratëve. Ai qëndroi në Shtëpinë e Bardhë nga viti 1977 deri 1981. Ai është presidenti më i vjetër amerikan i cili fitoi gjithashtu çmimin Nobel për Paqe.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.