Ish-mbrojtësi i kombëtares i jep fund futbollit të luajtur, do të bëjë rolin e trajnerit

SHPËRNDAJE

Debatik Curri i ka dhënë fund futbollit të luajtur. Ai e mbylli sezonin e tij të fundit te Prishtina. Megjithatë ai nuk do të largohet nga klubi, por do të mbajë rolin e ndihmësit të Mirel Josës.

auto_curri-sp-dp1533540105 (1)
Ish-mbrojtësi i kombëtares sonë e ka nisur pikërisht te Prishtina karrierën e tij gjatë viteve 2003-2004. Curri ka një karrierë të gjatë në supe dhe në moshën 34 vjeçare ka vendosur të thotë “mjaft”.

Curri

Ai është aktivizuar te Vorskla Pilltava, Genclerbirligi në Turqi, Hoverla Uzhhorod e Sevastopol në Ukrainë. Karriera e tij në vendin tonë mori hov me Tiranën dhe Flamurtarin.

ramadani curri

 

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDokumenti 1955/ I arratisuri në Greqi: I pashë me sytë e mi kur i varrosën të gjallë në kanalin e Vloçishtit, ushtarakë e njerëz të fesë
Artikulli tjetërArtistët japin alarmin: Po çmontohen natën pajisjet e Teatrit (FOTOT)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.