Ish-drejtori nxjerr zbuluar Kumbaron: Bingon te Teatri e firmosi Rama si ministër

SHPËRNDAJE

Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Çipi, pjese e debatit te forte mes artisteve dhe ministres se Kultures, Kumbaro per ceshtjen e godines se Teatrit Kombetar, ka postuar sot nje dokument, duke nxjerre zbuluar ministren.

cipikontrata

Ne reagim te pergjigjes publike permes letres se hapur, qe Kumbaro dha per aktorin e madh Robert Ndrenika dhe i kujtoi se ai kishte heshtur per Bingon te Teatri, Çipi i shkruan ministres se lejen per kete e dha ministri i Kultures i asaj kohe, sot kryeministri Rama.

Sa per kullen te teatri, ai i shkruan ministres se idea e ndërtimit te teatrit brenda një kulle ishte e vëllait të saj, kur ishte këshilltar i ministrit të Kulturës, Blendi Klosi.

 

cipi cipi1

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.