Ironia e deputetit të PD-së me Tahirin: Po fliste si vajzat që...

Ironia e deputetit të PD-së me Tahirin: Po fliste si vajzat që dalin nga shtëpitë publike dhe…

1
SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, ka reaguar ashpër kundrejt ish-ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri, ku është shprehur se teksa ai fliste i ishte dukur si një njeri që nuk kishte folur kurrë më parë në Parlament.

ervin salianji

Nga ana tjetër Salianji, ka hequr një paralelizëm duke theksuar se Tahiri, i është dukur si vajzat që dalin nga shtëpitë publike dhe del e bën moral në shoqëri.

 

“Ish-ministri i Brendshëm mbajti një fjalim sikur fliste për herë të parë në këtë sallë, ku vjen dhe përplas duart dhe këmbët. Ministri i Brendshëm i cili u bë gazi i botës duke kultivuar drogë, jo drogë sikundër ai thotë që kultivohet nga fshatarët e varfër.

A e dini se si mu duk ish-ministri i Brendshëm? Mu duk si ato vajzat që përjashtohen nga shtëpitë publike, dalin dhe iu bëjnë moral gjithë lagjes se si duhet të sillën në shoqëri”,  tha Salianji.

Te lidhura

 

Artikulli paraprakUshqime të shëndetshme për sytë
Artikulli tjetër‘A flet me motrën, e kam ngacmuar unë? Sa vjeç e ke mamin ti?’ Reagon dëshmitari i mbrojtur ndaj pyetjeve të Shullazit

1 KOMENT

  1. Po ky ku e di se si u flitete vajzave te shtepive publike ,apo e ka provuar vet ? Sigurisht qe e ka provuar ashtu si Saliu qe nuk u kishte asnje leke kurvave te semfori …. Qenka vendi qe i mbledh keta ,qe kane qef prostitutat e semaforit deh ato te shtepive publike.

PËRGJIGJU