Inzaghi presion Juventusit para ndeshjes: Do bëjmë një ndeshje të madhe, Ronaldos do i bëjmë…

SHPËRNDAJE

Skuadra e Lacios nuk do të përballet këtë fundjavë me Juventusi. Të gjithë fansat e skuadrës torineze janë duke pritur me padurim golin e parë të CR7 në Seria A. Megjithatë trajneri i Lacios në konferencën para ndeshjes ka thënë:

408278_TS_24-08-18_8621337380_

Jemi të gjithë të qetë edhe pse humbja ndaj Napolit nuk pritej, pasi meritonim të paktën një barazim. Megjithatë, ajo ndeshje i përket së shkuarës dhe tani jemi përqendruar te sfida me JuventusitJuve është një ekip i madh edhe pa Ronaldo dhe Allegri është një trajner fitues. Vjet fituam dy herë ndaj tyre, shpresoj që edhe këtë vit të përsëritim të njëjtin rezultat. Ronaldo do të jetë i mbikëqyruri ynë kryesor, lojtarët do t’i rezervojnë një trajtim special në fushë. Është më i forti në botë, ndaj do ta kemi nën kontroll edhe pse te Juvja të gjithë janë kampionë”.

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.