Instagram do të vijë me një tjetër ndryshim të madh, pas fshehjes së numrit të pëlqimeve

Dec 6, 2019 | 12:50
SHPËRNDAJE

Duke filluar nga sot, nëse do të hapni një llogari të re në ‘Instagram’, do t’ju duhet të jepni moshën tuaj të saktë.

Përdoruesit nën 13 vjeç nuk do të lejohen të kenë një llogari në këtë rrjet për t’i mbrojtur kështu të miturit nga përmbajtjet e papërshtatshme.

Informacioni mbi moshën e përdoruesve do të përdoret për t’u dhënë të rinjve më shumë privatësisi psh. bllokimi i mesazheve nga njerëzit që nuk të ndjekin. Ditëlindja e përdoruesve nuk do të publikohet.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.