Inspektoi tregjet pa maskë e dorashka, Rama nxjerr fotot: Ju njoh mirë, po i dal përpara duke ju thënë aman…

| 13:57
SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama ka qene sot neper qytet ne nje inspektim ne disa tregje te Tiranes, ku sikunder ka shkruar edhe vete situata ishte mjaft pozitive. 

Sipas tij, problem mbeten pensionistet qe vazhdojne te dalin. Me nje postim ne faqen e tij ne Facebook, teksa ka ndare edhe ne galeri me foto, Rama shfaqet pa maske dhe pa doreza dhe i ka paraprire pyetjeve te shumta, duke i dhene paraprakisht pergjigje se pse nuk ka qene i pajisur me to.

Postimi i Ramës

SOT NË DiSA TREGJE TË TIRANËS KU SITUATA ISHTE MJAFT POZITIVE

🔴 PROBLEM PENSIONiSTËT QË DALIN NGA SHTËPIA, ÇKA ËSHTË E NDALUAR, SEPSE SHKALLA E RREZIKUT PËR TA ËSHTË SHUMË E LARTË

🔴 RESPEKT MAKSIMAL PËR RREGULLAT DHE DURIM, DURIM, DURIM

* dhe duke qenë se ju njoh mirë, po i dal përpara duke ju thënë aman, mos më shkruani ku e ke maskën e pse s’ke dorashka😊
E e kemi pērsëritur që maska e dorashkat nuk janë për kalimtarët, po të sëmurët, ata që kujdesen për një të sëmurë apo ata që e kanë punën me mundësi kontaktesh të afërta në tërësi…
Kalimtarët mjafton të respektojnë rregullat, sidomos distancën +1m, mosdhënien e dorës, përdorimin e gropës së brrylit nëse teshtijnë apo kolliten dhe janë të mbrojtur 👍

rama inspektim rama inspektim1 rama inspektim2 rama inspektim3 rama inspektim4 rama inspektim5 rama inspektim6 rama inspektim7 rama inspektim8

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Sot beri -Policin-.Doli pa maske ,pa doreza per'' tu mbyllur ''gojen gjithe atyre qe ky ka frike nga -koronavirusi- Eshte krejt me te meta mendore.

Comments are closed.